Firmaya Mesaj Bırakın

KOM

Firma Kodu: F140556821

Firma Tanıtım Videosu

Kurumsal Bilgiler

KOM İÇ GİYİM


HAKKIMIZDA

Mayo ve iç çamaşırı sektöründe Türkiye'nin tek ve en büyük entegre tesisine sahip olan Kom Tekstil ve Konfeksiyon Sanayi A.Ş., aynı zamanda sektör lideri konumundadır.

Kom'un Kadın, Erkek ve Çocuğa yönelik hazırladığı koleksiyonlar ile Çamaşırdan, Mayoya uzana geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır.

Bu özellikleri ile Kom, Türk iç giyim ve mayo pazarına yön veren firmadır.

KURULUŞU

1950 yılında Hasan Cansız tarafından kurulan Kom Tekstil ve Konfeksiyon Sanayi A.Ş., üretim serüvenine Galatasaray'da küçük bir atölyede iç çamaşırı ile başladı. 1961 yılında Şişli-Bomonti'deki fabrika binasına geçen Kom, kendi kumaş ve dantelini üretmek için makine parkına yatırımlar yaptı. Aynı yıllarda "Manhattan International" ile ek bir lisans anlaşması yaparak erkek gömlek dikimine başladı.

1970'lerde Amerikan iç çamaşırı firması "Hollywood Vasserette" ile bir lisans anlaşması yapan Kom'un know-how'ı üretim hacmi büyüdü.

1978 yılında Kom, erkek gömlek üretimine son verip, bir Italyan ve Fransız mayo firmasının koleksiyonlarının özel bir anlaşma ile Türkiye için imal etmeye başladı. Böylece Kom, modaya uygun mayo konusunda ilk ve en büyük şirket oldu.

Kom'un 1980'li yıllarda da büyümesi sürdü. Boyama, apre ve baskı konusunda yatırıma gidilerek bu alanda PISA TEKSTIL VE BOYA FABRIKALARI A.Ş. kuruldu.PISA  TEKSTİL A.Ş boya ve terbiye hizmetleri yanı sıra kumaş pazarlama alanında da faliyet göstermektedir.

GÜNÜMÜZDE KOM

Istanbul Yenibosna'da PISA TEKSTIL VE BOYA FABRIKALARI A.Ş  dahil olduğu 25.000 metrekarelik entegre tesislerinde, iplikten nihai ürüne kadar olan tüm operasyonlarıyla yılda 1 milyon adede yakın erkek, kadın ve çocuk mayosu üreten Kom'un iç çamaşırında ise üretim adedi 2.5-3 milyon adet. ABD, Almanya, İngiltere, Rusya, Israil, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Yunanistan, Ispanya, Belçika,Iran,Bulgaristan,Hırvatistan, Kanada, Mısır, Lübnan, Birleşik Arap Emirlikleri ihracat yapılan ülkelerden bazılarıdır.


Firma Resmi Adı

KOM İÇ GİYİM

İletişim Bilgileri

(212) 503-8100
musteri@kom.com.tr

Yetkili Adı Soyadı

KOM İÇ GİYİM

www.kom.com.tr

Yenibosna Merkez Mah. Değirmenbahçe Cad. Kavak Sok. No:1
Bahçelievler - İstanbul

Firma Faaliyet Alanları

  • İç Giyim-Pijama Firmaları
  • Plaj Giyim Firmaları
  • İç Giyim Firmaları

Firma Videoları Toplam Video Adeti: 3

Firma Harita