Firmaya Mesaj Bırakın

HELVACI ALİ

Firma Kodu: F153776201

Firma Tanıtım Videosu

Kurumsal Bilgiler

HELVACI ALİ İNEGÖL

Grntnn olas ierii bir veya daha fazla kii gece ak hava ve i mekan

HAKKIMIZDA

1900'den günümüze asırlık lezzet Helvacı Ali Meşhur Tahin Helvası Çeşitleri, Tahin, Boza, Dondurmalı İrmik Helvası, Antep Fıstıklı Cennet Çamuru ve daha bir çok helva ve tatlı çeşitleri..
Hikayemiz 1892 yılında ilk kuşak dedelerimizden İdris Efendinin Yugoslavya (Kosova) Prizen’den İnegöl’e göç etmesiyle başlıdı. İdris Efendi aile mesleği olan helva, boza ve şıra üretimine İnegöl’de devam ettirerek bugün 4. kuşağa kadar ulaşan bu asırlık lezzetin temelini attı.
1900 yılında İdris Efendi tarafından ilk helva, boza ve şıra dükkanımızı İnegöl’de açtık. 1919 yılında 2. kuşak dedimiz ve isim babamız Helvacı Ali (Ali Bozacılar) doğdu. İlkokul eğitiminin hemen ardından 1930larda başladığı aile mesleğine ömrünün sonuna kadar ilk günkü gayreti ve özverisi ile devam ettirerek, Babadan aldığı mesleğini oğlu (Şadan Bozacılar) ve torunu (Cihan Bozacılar) bir miras olarak aktardı.
1956’de dünyaya gelen 3. Kuşak Şadan Bozacılar küçük yaşlarda başladığı dede ve baba mirası mesleğini bugün hala aynı heves ve istekle icra etmeye devam etmektedir.
  Grntnn olas ierii gece gkyz ve ak hava
1986 yılında dünyaya gelen 4. Kuşak Cihan Bozacılar eğitim hayatıyla devam ettirdiği ata, dede ve baba mirası mesleğini eğitim hayatından sonra tam zamanlı olarak icra etmeye devam etti.
Yıllardır hazırladıkları süt ve irmik helvaları ile Bursa İnegöl’de özellikle Ramazan Ayında bir ramazan geleneki haline geldi. Güzel İnegölümüzün büyük beğenisine mahzar olan asırlık lezzetimizlerimizi müşterilerimize daha ulaşılabilir olmak için tarihi çarşımızın hemen girişinde açtığımız yeni şubemiz ile taçlandırdık.
Kase içerisinde dondurma üzerine asırlık lezzetlerimizden olan irmik helvamızı sıcak bir şekilde servis etmeye başladık. Kısa sürede büyük beğeniye ve ilgiye ulaştı. Güzel İnegölümüze ziyarete gelen misafirlerimiz tarafından da yoğun ilgiye ulaşınca ilk şubemizi Bursa’da açtık. Hemen ardından sırasıyla Ankara, Sakarya, İzmir Balıkesir, Kütahya, İzmit, Çanakkale ve İstanbul’da şubelerimizi açmaya başladık.
Atadan aldığımız bu mirasımızı ilk günkü lezzetinden ve kalitesinden ödün vermeden gün geçtikçe daha da büyük kitlere ulaştırmanın heyecanını yaşıyoruz.
Grntnn olas ierii 2 kii yiyecek

Firma Resmi Adı

HELVACI ALİ İNEGÖL

İletişim Bilgileri

(850) 888-1900
info@helvaciali.com

Yetkili Adı Soyadı

HELVACI ALİ

www.helvaciali.com

Yenice Mah. Kasım Efendi Cad. No:53
İnegöl - Bursa

Firma Faaliyet Alanları

  • GIDA SEKTÖRÜ FİRMALARI

Firma Videoları Toplam Video Adeti: 3

Firma Harita